Baccarat

Baccarat
Pouczający tekst?

Baccarat to gra przeciwko krupierowi. Stół do gry w baccarata dzieli się na trzy strefy, w których gracze obstawiają odpowiednio wygraną rozdającego, swoją wygraną lub remis. W grze tej (w przeciwieństwie do blackjacka) wynik samej gry nie ma większego znaczenia. Liczy się jedynie fakt odpowiedniego przewidzenia kto wygra.

gra w baccarat

Baccarat Online

Jeśli chcesz zagrać w baccarata, to masz świetną szansę potrenować grę w Internecie. Nie musisz wybierać się nigdzie poza dom, aby podszkolić się w szybkim liczeniu kart i trenowaniu zasad. Zagrać możesz za darmo na wirtualne kredyty. Jeśli zarejestrujesz się przez naszą stronę otrzymasz na start 500 kredytów na zabawę w baccarata oraz jeśli je przegrasz, to codziennie będziesz otrzymywał ich aż 1,500! Jeśli natomiast poszukujesz gry w baccarata na prawdziwe pieniądze, to deponując pieniądze przez naszą stronę otrzymasz wyśmienity bonus w wysokości 100%, aż do 100EUR.

Zasady gry

Każdy uczestnik gry otrzymuje po dwie karty. Ich wartość odpowiednio od 2 do 9 określona jest przez liczbę oczek danej karty. Dziesiątka, walet, dama i król posiadają wartość „0”, natomiast As to „1”. Wartość ręki gracza oblicza się poprzez dodanie wartości poszczególnych kart. Jeśli jednak suma ta wynosi więcej niż 10, to odcina się wartości dziesiętne danej wartości. Przykładowo, jeśli gracz otrzyma karty 8 i 9, to ich suma wynosi 17. W baccaracie po odjęciu „jedynki” końcowa wartość ręki gracza to 7.

Przykładowe wartości rąk:

 • 3 i 4 są warte 7 (3 + 4 = 7).
 • 6 i 7 są warte 3 (6 + 7 = 13 ⇒ 3)

Celem gry w baccarata jest uzyskanie wartości kart jak najbardziej zbliżonej do 9. Otrzymanie kart 6 i 7 oznacza utratę kolejki.

Dobieranie kart

Gdy wartość kart po odkryciu przez krupiera wynosi mniej niż 5, to z talii dobierana jest kolejna karta. Robi się to automatycznie dla kart gracza. W przypadku ręki krupiera dobieranie kolejnej karty ma miejsce jedynie w przypadku, gdy wartość jego kart jest mniejsza bądź równa 2.

Przykłady dobieranych układów:

 • 5, 8 i As są warte 4
  (5 + 8 = 13 ⇒ 3, czyli dobieramy kolejną kartę (Asa). 3 + As = 4)
 • 4, 10 i 7 są warte 1
  (4 + 10 = 14 ⇒ 4, a następnie dobieramy 7, czyli 4 + 7 = 11 ⇒ 1)

Wypłata wygranych

Wygrane wypłacane są odpowiednio:

 • Wygrana gracza: 1 od 1
 • Wygrana bankiera (krupiera): 0,95 do 1
 • Remis: 8:1

remis w baccarat

Ciekawostki

Najsłynniejszym i najbardziej znanym graczem w baccarata jest sam James Bond. Baccarat to także nazwa francuskiej miejscowości położonej w regionie Lotaryngia.