Czy wiesz, że firma FedEx istnieje dzięki wygranej w kasynie?

Czy wiesz, że firma FedEx istnieje dzięki wygranej w kasynie?
Pouczający tekst?

Historia Las Vegas pełna jest historii ludzi, którzy grali na najwyższe stawki ryzykując na prawdę wiele. Najczęściej zdarza się jednak, że nasi bohaterowie pochłonięci są grą w pokera, blackjacka czy ruletkę. Jak już wiemy na świecie zdarzają się także dziwne zakłady, które nie mają wiele wspólnego ze zwykłą grą kasynową. Ludzie są dziwni, więc ich zachowanie czasami również zdumiewa. Opisywaliśmy już wcześniej 3 niezwykłe zakłady, w które trudno Ci będzie uwierzyć. Teraz przyszedł czas na kolejną dawkę, jeszcze dziwniejszych i bardziej pokręconych zakładów.

Wszędzie byle nie w Des Moines

Stacja NBC wybrała Des Moines najbogatszym miastem Ameryki roku 2014. Jednak dla zawodowych hazardzistów przyzwyczajonych do zawrotnego nocnego życia Las Vegas mogła by to być równie dobrze wieś zabita dechami. John Hennigan udowodnił swoje zawodowstwo zdobywając w Las Vegas 3 bransoletki World Series of Poker i w zasadzie nie byłoby rzeczy, której tej zawodowy pokerzysta nie mógłby zrobić. Okazało się jednak, że Des Moines go pokonało. Jego przyjaciel bowiem założył się z nim o $100,000, że nie wytrzyma w tej stolicy stanu Iowa dłużej niż 6 miesięcy. John pokusił się i przyjął studencki zakład, ale już po 2 dniach był w drodze powrotnej do Vegas, aby zapłacić przyjacielowi za przegraną rywalizację.

Zakład o cycki

Człowiekiem, który w latach ’90 zasłynął z niepohamowanej chęci wygrywania wszelkiej rywalizacji jest Brian Zembic. Ten magik i hazardzista utrwalił swą reputację, gdy w 1996 roku przyjął zakład w którym miał dorobić sobie sztuczne piersi i nosić je przez rok. Przeciętny mężczyzna uznałby może, że $100,000 nie jest kwotą wystarczającą, aby choćby pomyśleć o zrobieniu czegoś tak głupiego, ale Brian Zembic nie jest przeciętnym facetem. Przyjął zakład, chirurgicznie wszczepił sobie implanty i co zaskakujące – nigdy ich nie usunął! Do dzisiaj Zembic nosi rozmiar 38C!

Stawiam wszystko na czerwone

Jeśli choć trochę posiedzisz przy stole do ruletki, na pewno uda Ci się w pewnym momencie usłyszeć wypowiadane gdzieś w tłumie zdanie „Stawiam wszystko na czerwone”. Gdy jednak w 2004 roku słowa te wypłynęły z ust Ashley Revella, to znaczyły więcej niż zwykle. Revell sprzedał samochód, sprzedał ubrania, opróżnił konto bankowe tylko po to, aby zebrane pieniądze zamienić na żetony i postawić je w jednym losowaniu w kasynie w Hotelu Plaza. Postawił na czerwone. Na jego szczęście wypadła czerwona siódemka i jego majątek ze $135,300 wzrósł do $270,600. Wszystko odbyło się dosłownie w kilka sekund. Revell wykorzystał wygraną, aby stworzyć internetowy poker room o nazwie „Poker UTD”. W 2012 roku wycofał się z biznesu.

Doba w oceanie

Każdy, kto śledzi karierę profesjonalnych graczy pokerowych takich jak Phil Hellmuth i Huck Seed wie, że poza tym, że świetnie grają w pokera, to jeszcze znani są z odważnych zakładów poza pokerowych. Pewnego razu Seed ogłosił, że wytrzyma 24 godziny stojąc w oceanie z wodą do ramion. Stawką było $20,000. Seed wytrzymał jedynie 3 godziny, więc Hellmuth wygrał i powiększył swój bankroll.

FedEx, czyli firma, której prawie nie było

Dzisiaj FedEx to międzynarodowa korporacja, ale w czasie jej początków jej założyciel Fred Smith borykał się z ogromnymi kłopotami finansowymi spowodowanymi wzrastającymi cenami paliwa. We wczesnych latach ’70 Smith był na skraju bankructwa. Zdesperowany i bezsilny pobrał z konta ostatnie pieniądze w kwocie $500 i pojechał do Vegas. Przez cały weekend grał w blackjacka i dzięki szczęściu udało mu się uzbierać ponad $30,000. Pieniądze z wygranej pokryły zaległości w rachunkach firmy i utrzymały ją na powierzchni. Dzisiaj FedEx to firma warta ponad $25 miliardów dolarów!

Dodaj Komentarz