Czym jest Bingo

Czym jest Bingo
średnia: 5 | ocen: 1

Bingo to obok ruletki i pokera jedna z najbardziej popularnych gier hazardowych. Jest to gra bardzo dynamiczna i wciągająca. Teraz gra bingo dostępna jest również w kasynach online. Dzięki temu możemy grać w jedną ze swoich ulubionych gier nie wychodząc z domu. Wystarczy łącze internetowe i założone na wybranym kasynie konto.

Po przeczytaniu reguł i opłaceniu swojego konta możemy od razu przystąpić do gry. Gra bingo jest tak szybką i dynamiczną grą, że nie ma tu czasu na nudę. Dzięki temu Bingo bardzo wciąga. Zasady gry nie są trudne. Każda osobą biorąca udział w grze otrzymuje planszę lub zestaw plansz zawierającą siatkę z zestawem liczb ( w niektórych państwach mamy również puste pola).

W czasie gry osoba, która ją prowadzi losuje liczby i podaje je uczestnikom a zadaniem graczy jest zakrycie wylosowanej liczby, jeśli taka znajduje się na którejś z plansz, której jest posiadaczem. Zwycięzca to ten gracz, który jako pierwszy oznaczy na którejś ze swoich plansz liczby zgodnie z określonym wzorem- składającą się z ciągu 5 liczb linią poziomą, pionową lub przekątną. Zwycięzca musi pamiętać, aby oznajmić swoją wygraną okrzykiem „bingo”. Dziś istnieje parę odmian gry Bingo. Najpopularniejsze z nich to: 90 Ball Bingo i 75 Ball Bingo. Pierwsza z nich jest popularna w Nowej Zelandii a także w Australii i Wielkiej Brytanii. W tej wersji gry na planszy mamy prostokąt z 21 pól (wymiary 9x 3). w każdym z rzędów znajdujących się na planszy mamy 5 liczb. Wygrywa osoba, która zakryje wszystkie liczby w danym poziomie. Druga odmiana – 75 Ball Bingo jest popularna ostatnio w USA. Tutaj każdy z graczy dostaje jedną lub kilka plansz z 25 polami (plansza 5x 5). Pole środkowe nie zawiera żadnej liczby i pełni rolę tak zwanego jokera. Z kolei na pozostałych polach znajdują się liczby od 1 do 75. Joker pozwala graczowi na uzupełnienie wygranej.

Wygrana to ułożenie 5 liczb w pionie, poziomie lub skosie i krzyknięcie „bingo”. W niektórych kasynach mamy również kombinację wygranej zwaną Blackout, która polega na zakryciu wszystkich pól znajdujących się na planszy. Blackout daje nam wysoką wygraną. Ostatnio pojawiły się również odmiany gry Bingo, w których to gracz może sam ustalić sobie wcześniej liczby, jakie będą na jego planszy i przed przystąpieniem do gry wpisać je na planszę. Gra nie jest nudna, przebiega bardzo szybko i niesie za sobą wiele emocji. Jest jedną z najczęściej wybieranych gier w kasynach online. Czas mija bardzo szybko dzięki temu, że gra ma szybkie tempo. Należy uważać, żeby nie przegapić zakrycia liczby, jeśli została wylosowana.

Dodaj Komentarz