Historia Totalizatora Sportowego

Historia Totalizatora Sportowego
średnia: 5 | ocen: 1

Historia Totalizatora sięga połowy lat 50-tych XX wieku. Dnia 17 grudnia 1955r. powstała instytucja, której dochód przeznaczano na budowę obiektów sportowych. Miesiąc później swoją działalność oficjalnie rozpoczęło Państwowe Przedsiębiorstwo Totalizator Sportowy. Swój debiut firma miała w roku 1956. Były to zakłady piłkarskie. Kupony wysyłano w tamtych czasach pocztą. Opłatą był wówczas trójkątny znaczek. Jeśli chodzi o Toto-Lotek, to gra pojawiła się w roku 1957. losowano tak jak dziś 6 liczb z 49. Gra nosi dziś nazwę Lotto. W roku 1973 powstała nowa gra liczbowa zwana Małym Lotkiem a trzy lata później wprowadzono Expres Lotek i Zakłady Sportowe. W 1986 utworzono Super Lotek.

Kolejne gry wprowadzano już pod marką Lotto. W 1996 utworzono Multi Lotek a dwa lata później powstał Twój Szczęśliwy Numerek. W roku 2008 do Totalizatora sportowego dołączyło Keno a także loteria promocyjna zwana Loteriadą. W tym właśnie roku uruchomiony został totalizator koński. Tor do wyścigów, mimo że został zaprojektowany w latach 30 XX wieku, to do dziś zachwyca znakomitym wyglądem. Dziś wyścigi organizowane są przez firmę Traf- Zakłady Wzajemne. Rok 2010 to czas, kiedy w ofercie Totalizatora Sportowego pojawił się Joker. Zniknął wówczas ze sprzedaży twój Szczęśliwy Numerek. W 2011 roku wprowadzono również Kaskadę. W niedługim czasie powstały również popularne Zdrapki a Expres Lotek zmienił się w Mini Lotto. Przez okres kilkunastu lat losowania odbywały się na oczach widowni i najczęściej miały miejsce na stadionach sportowych, salach kinowych czy miejskich domach kultury. Pierwsze losowanie z udziałem kamer TVP odbyło się 11 marca 1973.

Wydarzenie to było bardzo ekscytujące i niosło za sobą wiele emocji. W tym samym roku, w grudniu wprowadzono bębnową maszynę losującą. Wcześniej do losowania służył bęben, który poruszano ręcznie. Z biegiem lat wprowadzano coraz to nowsze maszyny losujące. Dziś do losowań służą maszyny najnowszej generacji. Obecnie wszystkie placówki LOTTO wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia zwane inaczej Lottomatami. Co warte uwagi- dzięki Totalizatorowi Sportowemu w ciągu przeszło 50 lat poddano remontowi i wybudowano od podstaw większość sportowych obiektów na terenie naszego kraju. Oprócz tego Totalizator włączał się również w liczne akcje charytatywne jak na przykład zakup sprzętu medycznego a także budowa Centrum Zdrowia Dziecka. Organizowano również kolonie i obozy dla dzieci rolników, prowadzono na szeroką skalę działalność kulturalno-oświatową.

Dziś Totalizator Sportowy ma również zaprojektowane akcje pomocy w obszarach środowiska, rynku i miejsc pracy. Historia Totalizatora sportowego jest bardzo ciekawa i długo można by o niej pisać. Co ciekawe w roku 2010 Totalizator nawiązał współpracę z dwoma znanymi sportowcami- Robertem Kubicą i Adamem Małyszem. Obaj wybitni Polacy stali się ambasadorami marki LOTTO.

Dodaj Komentarz