Ruletka

Ruletka
Pouczający tekst?

Ruletka zyskała popularność w połowie XIX wieku i często kojarzona jest z mężczyznami w smokingach i dobrze ozdobionymi biżuterią kobietami. Niektórzy uważają, że pomysłodawcą i wynalazcą ruletki był Blaise Pascal – słynny matematyk. Ciężko dzisiaj dojść do prawdy, ale jest to wielce prawdopodobne, w końcu ruletka to losowa gra matematyczna.

ruletka online

W Internecie znaleźć można wiele różnych systemów gry w ruletkę. Systemy tworzone są po to, aby dać Ci szansę na wygraną i wygenerować przewagę nad kasynem. Nie łudź się jednak, nie da się w długim terminie wygrywać z kasynem w ruletkę. Jedyną rzeczą wartą uwagi jest rozważenie odejścia od gry, gdy udało Ci się wygrać. Oczywiście historia zna osoby, które próbowały także modyfikować koła do ruletki lub wychwytywać jej niedoskonałości, które mogły wpływać na częstsze wypadanie liczb w danym sektorze. Nie należy jednak traktować tych sposobów jako metodę na zarobienie pieniędzy. Obsługa kasyna nie da się tak łatwo oszukać.

Ruletka online za darmo oraz na pieniądze

Ruletka online to świetny sposób na zabawę bez konieczności wychodzenia z domu. Zasady ruletki online są identyczne, jak te egzekwowane w prawdziwym kasynie. Jest to także doskonały sposób na poznanie i udoskonalenie poznanej wiedzy teoretycznej. Przede wszystkim osoby nie grające wcześniej w kasynie naziemnym mogą nauczyć się grać bez konieczności konfrontowania się z innymi graczami oraz krupierem. W ruletkę online można zagrać za darmo lub na prawdziwe pieniądze. Każdy gracz otrzyma na start bonus w postaci 500 darmowych kredytów. Rejestrując się przez naszą stronę otrzymasz także 1,500 żetonów każdego dnia. Jeśli zdecydujesz się zagrać na prawdziwe pieniądze możesz liczyć na bonus w wysokości 100% od kwoty depozytu, aż do 100 EUR.

Podstawowe pojęcia

Amerykańska ruletka
Jest to rodzaj ruletki, na której kole znajdziemy 38 pól. Pola oznaczone są liczbami od 1 do 26 oraz dwa dodatkowe pola zielone – z jednym oraz dwoma zerami.

Europejska Ruletka
Najczęściej spotykana ruletka w kasynach w Polsce i całej Europie. Dysponuje ona tylko jednym polem „zerowym”. Przewaga kasyna w przypadku ruletki europejskiej jest znacznie niższa niż w przypadku ruletki amerykańskiej.
ruletka europejska

Kulka
Zwykle wykonana z plastiku, wyrzucana jest przez krupiera w kierunku przeciwnym do ruchu koła ruletki. Po zakończeniu kręcenia kołem określa ona wynik losowania.

 

Zakład kombinacyjny
Użycie jednego lub więcej żetonu do obstawienia więcej niż jednej liczby podczas pojedynczej rundy losowania.

 

Corner
Obstawienie polegające na położeniu żetonu w miejscu, w którym pokryte są cztery liczby jednocześnie.
corner

Tuziny
Zakład polegający na obstawieniu dwunastu liczb jednocześnie. Korzysta się wtedy z odpowiedniego pola na stole do ruletki. Można obstawić 1-szy, 2-gi lub 3-ci tuzin. Są to odpowiednio liczby 1-12, 13-24 oraz 25-36. Wygrana wypłacana jest w stosunku 2:1
tuziny

Parzyste/Nieparzyste
Zakład polegający na obstawieniu wszystkich liczb parzystych lub nieparzystych. Gracz obstawia 18 liczb, a wygrana wypłacana jest w stosunku 1:1.
parzyste

Wysokie/Niskie
Zakład polega na obstawieniu jednocześnie wszystkich liczb od 1-18 lub od 19-36. Jest to zakład dokonywany za pomocą pola zewnętrznego i wypłacany jest w stosunku 1:1.
niskie

Zakład wewnętrzny
Jest to zakład, który polega na obstawieniu liczby lub liczb w wewnętrznej części stołu do ruletki opisanej liczbami od 1 do 36 oraz cyfrą 0.
zaklad wewnetrzny

Zakład zewnętrzny
Oznacza obstawienie żetonów na polach w zewnętrznej części głównej tablicy liczba na stole do ruletki. Pola to: czerwone, czarne, parzyste, nieparzyste, wysokie i niskie.
zaklad zewnętrzny

Czerwone/Czarne
Zakład polegający na obstawieniu wszystkich liczb danego koloru. Wypłacany jest 1:1.
czerwone

Split
Zakład polegający na obstawieniu jednocześnie jednym lub więcej żetonami dwóch sąsiadujących liczb.
split

Zakład prosty
Jest to zakład, którego przedmiotem jest jedna liczba lub cyfra na stole do ruletki. Wypłata wynosi 35:1

Trio
Zakład polegający na jednoczesnym obstawieniu trzech liczb.
trio

Zasady gry w Ruletkę

Koło ruletki porusza się dość wolno, dlatego początkujący gracze nie muszą obawiać się tego, że nie zdążą obstawić. Ruletka w kasynie naziemnym posiada swój własny zestaw żetonów. Jeśli więc chcesz zagrać, warto wymienić żetony ogólnodostępne na te, którymi grać można tylko w ruletkę. Dodatkowo krupier posiada zestawy żetonów w wielu kolorach, dzięki czemu będziesz wiedział jak obstawiłeś. Inni gracze obstawiają swoimi kolorami żetonów dzięki czemu na stole panuje porządek.

Obstawianie w ruletce to proces bardzo prosty. Zakłady dzielą się na dwa podstawowe – zewnętrzne i wewnętrzne. Trudno je pomylić, ponieważ nazewnictwo wywodzi się z naturalnego ułożenia pół na stole do ruletki. Aby obstawić jakąś liczbę gracz podnosi odpowiednią ilość żetonów i kładzie na wybranym polu. Należy pamiętać, że każdy stół do ruletki posiada swoje minimalne i maksymalne kwoty, za jakie można obstawiać. Pola płatne 1:1 posiadają znacznie wyższe minimalne zakłady niż pojedyncze liczby. Przykładowo na pola czerwone/czarne można obstawić w kasynach minimum 10 zł, a na pojedynczą liczbę 1zł. Wszystko jednak zależy od ustaleń kasyna w danym dniu. Zakłady można obstawiać do momentu wyraźnego sygnału krupiera, który zwykle brzmi „koniec obstawiania”. Jest to informacja, że kulka toczy się po kole dość wolno i zaraz zostanie wylosowana wygrywająca liczba. Od tego momentu żaden gracz nie ma prawa dotykać żetonów na stole, ani obstawiać kolejnych liczb. Gdy losowanie zostanie zakończone krupier usuwa ze stołu wszystkie żetony, które przegrały. Żetony wygrywające natomiast czekają na wypłatę nagrody w stosunku odpowiadającym kombinacji zakładu.

Najczęściej szukane:

  • oszuka ruletk