Stół do ruletki amerykańskiej

Stół do ruletki amerykańskiej
Pouczający tekst?

Amerykańska ruletka różni się nieco od wersji europejskiej. Różnice dotyczą nie tylko zasad, ale i samego wyglądu. Stół w tej wersji ruletki jest znacznie mniejszy niż w przypadku ruletki francuskiej. Zmieniło się tu również ustawienie krupierów a nawet i niektóre zasady.

Gra wydaje się być w rezultacie nieco uproszczoną wersją ruletki francuskiej. W tej wersji gry mamy nie 37, a 38 liczb. Amerykanie wprowadzili bowiem do gry 00 zwane inaczej podwójnym zerem. Zarówno pojedyncze, jak i podwójne zero oznaczone są w tym wypadku na zielono. Kolejność następujących po sobie liczb jest w grze następująca: 0, 28, 9, 26, 30, 11, 7, 20, 32, 17, 5, 22, 34, 15, 3, 24, 36, 13, 1, 00, 27, 10, 25, 29, 12, 8, 19, 31, 18, 6, 21, 33, 16, 4, 23, 35, 14 oraz 2. Liczba uczestników mimo mniejszego stołu nie uległa w tej odmianie ruletki zmianie.

W tej odmianie gry można na tym samym obszarze zwiększyć liczbę stołów, a nawet ograniczyć ilość zatrudnionych przez kasyno krupierów. Dzięki tak unikalnym zmianom gra w ruletkę stała się w Ameryce dostępna dla większej ilości graczy. Dzięki zastosowaniu dodatkowego- podwójnego zera (w niektórych kasynach w miejscu podwójnego zera mamy symbol orła) szanse kasyna znacznie wzrosły. Wokół stoły mamy 7 wolnych miejsc dla uczestników gry. Każdy z nich ma do dyspozycji inny kolor żetonu. Fakt, ze każdy z uczestników gry posiada inny kolor żetonu znacznie ułatwia zadanie krupierowi. Dzięki licznym zmianom gra w amerykańską wersję ruletki przebiega znacznie szybciej niż gra w ruletkę europejską.

W stole amerykańskiej ruletki mieszczą się specjalne otwory, do których krupier wkłada pieniądze uzyskane od klientów za sprzedaż żetonów. Obok nich znajduje się również otwór przeznaczony na umieszczanie napiwków. Każdy z kolorów przeznaczonych dla klienta żetonów może mieć różną wartość. Ustalane jest to na samym początku- przy zakupie kolorowych żetonów. Po zakończonej grze żetony, jakie pozostały graczowi wymienia się na żetony wartościowe (według wskazówki znajdującej się na tak zwanym marker free) a te następnie zostają wymienione na gotówkę w kasie znajdującej się przy wyjściu z kasyna.

Ruletka amerykańska różni się więc znacznie od wersji europejskiej zarówno wyglądem jak i zasadami. Dzięki wielu udogodnieniom gra przebiega znacznie szybciej i sprawniej a na skutek większej ilości stołów do gry na tym samym obszarze gra jest dostępna dla większej ilości zainteresowanych. Nic więc dziwnego, ze ta odmiana ruletki cieszy się rosnącą popularnością wśród graczy hazardowych. W niektórych małych kasynach na terenie USA czy Meksyku można również spotkać koło z trzema zerami albo orłem.

Dodaj Komentarz